בנתחומי הדר"-מקדם למידה אחרת

בית הספר נוסד בשנת 1950 ונקרא בעבר ממלכתי ג' (השלישי בנס ציונה).
לפני חמש שנים שינינו את שמו מ"הדר" ל"בינתחומי הדר" בהתאם לשינוי תפיסת העולם החינוכית הקיימת היום בו.
כיום, בית ספר הינו ממלכתי קהילתי ניסויי בניהול עצמי, שש-שנתי מוכר ורשמי.
בשנת הלימודים תשע"ט לומדים בבית הספר 304 תלמידים ב-13 כתות אם (א' – ו').
ממוצע של 27 תלמידים בכיתה.


כבית ספר קהילתי, אנו, צוות בית הספר מטפחים את הקשר בין ההורים, התלמידים, הקהילה ומערכת החינוך באמצעות שיתוף ההורים בהוויה החינוכית אותה חווים הילדים.
כיום אנחנו מתהדרים בקהילה חזקה ופעילה המורכבת מצוות המורים, הורים ואנשי קהילה נוספים ותלמידים.

אנו, בבית הספר ”בינתחומי הדר“ שואפים להיות בית חם, אוהב, תומך ומגן לכל באי המקום. במסגרת זו אנו פועלים במסירות ליצירת סביבה מוגנת במטרה לבנות אקלים המושתת על כבוד האדם, פעילות באווירת נועם, רגיעה וביטחון, בה ניתן ליצור וללמוד, לקשור ולקיים יחסי חברות, להתוות גבולות ברורים ולהבהיר כי קיומן של זכויות כרוך בתחומי אחריות, כי בכל זכות מקופלת חובה.
צוות בית הספר פועל רבות בכדי לתת מענה אישי לתלמידים תוך עידוד המצוינות האישית ומתן תמיכה ותגבור.
דוגמאות לפיתוח חוזקות התלמיד אצלנו בבית הספר: מעגלי שיח, קורסי בחירה (3 קורסים בכל מחצית), "הופכים את היוצרות משנים את כללי המשחק" (ניסוי), למידה דיפרנציאלית-למידה המותאמת אישית לילד במקצועות עברית, מתמטיקה ואנגלית.
חברת ילדים פעילה, למידה מתקדמת באמצעות טכנולוגיות חדשניות: מחשבים אישיים בעבודה בתוכנית עת-הדעת, מצביעים(שלטי הצבעה)אישיים לתלמיד לקבלת משוב מידי לשיעור, מקרנים, לוחות חכמים ושימוש בספרים דיגיטליים.


בבית הספר מופעל תקנון המבטא את האמונה בערכו של כל תלמיד תוך שמירה על זכויותיו במסגרת הבית ספרית. התקנון מעודד התנהגות של סובלנות, התחשבות, פתיחות, הבנה ואמפטיה. ובמקביל, מבטיח קיום תחומי אחריות (חובות), מלמד לנהוג בהגינות, דרך ארץ, התחשבות בזולת, כבוד הדדי במטרה למנוע גילויים של אי סובלנות ואלימות מכל סוג שהוא.מבנה פיזי של בית הספר
לבית הספר מספר שלושה מבנים מרכזיים: שני מרחבים חד קומתיים ומבנה דו קומתי.
בכל מבנה, בנוסף לכיתות יש מרחבים כיתתיים, מרחבי הכיתה הם חלק ממרחבי הלימוד ומשמשים את הצוות והתלמידים, כהמשך לעבודה בכיתה.
כמו כן קיימים גם מבנים/כתות ייעודיות: ספרייה, היכל מתמטיקה, חדר מחשבים, חדר מדעים וטכנולוגיה, חדר אומנות, כתת תרפיה וחדר ללימוד פרטני.
בבית הספר מרחבים פתוחים הכוללים: דשאים סינטטיים (מקורים בחלקם), מגרש משולב, מתקניי חצר, גן מוזיקלי.

כניסה למערכת